Ketonová dieta jako velký hit. Na čem je založena?

Publikováno: 17.10.2019

Co je současným jasným hitem ve světě redukčních programů? Je to takzvaná ketonová dieta. Pokud s ní chcete začít, je dobré vědět na čem je založena. Její unikáty jsou poměrně zajímavé. A její klady? Je poměrně jednoduchá na dodržování a dále je zajímavá také v tom, že funguje. A to více než dobře.

Základem ketonové diety je eliminace sacharidů

V čem spočívá princip této nové populární diety? Ketonová dieta je založena na eliminaci sacharidů. Těch by mělo být v jídelníčku co možná nejméně. Obsaženy jsou třeba v rýži, v těstovinách, stejně jako v bramborách, nebo v pečivu. Cíl by tak měl být poměrně jasný. Je s ním spojena snaha o eliminaci těchto jídel, čímž se příjem sacharidů výrazně sníží. Na nulu to nepůjde nikdy, ale čím méně jich bude, tím lépe. Mnoho klasických potravin se dá nahradit těmi nízkosacharidovými, které jsou v ketonové dietě ty pravé.

Nutností je zvýšení bílkovin

Pokud výživový poradce doporučí danou dietu, tak zmíní i to, že je třeba zvýšit dávky bílkovin neboli proteinů. Ty obsahuje třeba maso, vejce, stejně jako řada mléčných výrobků. Jak je vidět, tak se jedná o běžné potraviny a nikoliv nic netradičního, což by se podepsalo i na jejich ceně a na tom, že k dodržování jídelníčku by byla nutné výhra v loterii Sportka. Nakupovat je potřeba s rozmyslem a tím zásady tohoto dietního plánu poměrně jednoduše dodržíte. Mnoho sportovců může přidat i klasické proteinové nápoje, které dokážou příjem bílkovin zvýšit velmi efektivně. *

Cílem diety je stav označovaný jako ketóza

Ten je poměrně unikátní, jelikož je založený na tom, že tělo z nedostatku bílkovin začne hledat jiné zdroje energie. A ty najde celkem snadno, přímo ve svých tukových zásobách. Díky nim má tělo dostatek energie na celý běžný den. Kladem ketózy je v daném případě také to, že díky využívání energie z tuků jsou tyto zásoby velmi rychle eliminovány. Když se k tomu přidá klasické nebo fitness pro ženy, je úbytek ještě o poznání výraznější.

*  +18 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!